У Београду је одржан Београдски фестивал хармонике, а запажен наступ имали су и студенти на катедри за хармонику Музичке академије у Источном Сарајеву.
Прву награду дијеле Оливера Вујановић и Ајдан Муфтић, обоје са Музичке академије у Источном Сарајеву.
Према одлуци жирија, другу награду су подијелила четири такмичара, такође са академије у Источном Сарајеву – Кристина Живанић, Синиша Лукић, Милан Ћутовић и Владан Продановић.
Студент Владан Продановић изјавио је да је, иако из Шида, одлучио да студира у Источном Сарајеву, чија академија за разлику од Београда и Новог Сада има смјер хармоника.
Он је рекао да данас све више композитора компонује за хармонику, док је то раније била ријеткост.
Студент Синиша Лукић рекао је да је хармоника његова љубав и да једнако ужива док свира и народну и класичну музику.
Он је навео да класичну музику изводи да би напредовао у умјетничком смислу и вјештини, а да народну свира за своју душу.
Редовни професор на катедри за хармонику Музичке академије у Источном Сарајеву Данијела Газдић изјавила је да студенти из Српске на овај фестивал долазе већ седми пут и да је увијек изазов да представе хармонику у другом свјетлу и руху.
Она је навела да је шест студената добило прилику да покаже умијеће, од којих је пет са њене класе.
Газдићева је захвалила Представништву Републике Српске у Београду за подршку и логистику студентима током њиховог боравка и такмичења у Београду.
Организатор фестивала је Удружења љубитеља хармонике „Акордеон“ из Београда.
Београдски фестивал хармонике је организован са идејом окупљања ученика, студената, наставника, концертних умјетника и предавача, из земље и иностранства и има за циљ да кроз концертну, умјетничку, научну и стручну дјелатност представи јавности најрепрезентативнија дјела свјетске и домаће музичке литературе писане за хармонику.
Мисија фестивала је промоција и популаризација хармонике као класичног инструмента, афирмација талентованих ученика, његовање љубитеља класичне хармонике са посебним акцентом на младе, као и подизање нивоа културне свијести.