U petak, 6. februara, u prostorijama Predstavništva Republike Srpske u Srbiji, Vladimir Кuvalja, direktor Međunarodne biciklističke trke Beograd – Banja Luka, uručio je plaketu Mlađenu Cicoviću, šefu Predstavništva Republike Srpske u Srbiji, u znak zahvalnosti za dugogodišnju podršku ovoj sportskoj manifestaciji.
„Zahvaljujući podršci institucija Srbije i Republike Srpske, kao i ljudima koji su od samog početka vjerovali u ovaj projekat, trka je danas jedan od najznačajnijih sportskih događaja u regionu“, istakao je Кuvalja, naglasivši da posebno mjesto na tom putu pripada Predstavništvu Republike Srpske u Srbiji i Mlađenu Cicoviću, koji je među prvima pružio podršku i pomogao da trka dostigne nivo na kojem se danas nalazi.
„Izuzetna mi je čast da upravo gospodinu Cicoviću, šefu Predstavništva Republike Srpske u Srbiji, uručim ovu plaketu“, dodao je Кuvalja.
Zahvaljujući na priznanju, Cicović je istakao da biciklistička trka Beograd – Banja Luka predstavlja mnogo više od sportskog događaja, jer na najbolji način povezuje Republiku Srpsku i Srbiju.
„Upravo zbog takvog značaja, ova manifestacija je sastavni dio programa Predstavništva Republike Srpske u Srbiji, koji je usmjeren na podsticanje i jačanje institucionalnih i ukupnih veza između Srpske i Srbije“, istakao je Cicović.
Govoreći o značaju i trajanju trke, Кuvalja je istakao da živimo u izazovnim vremenima, kada je teško stvoriti nešto novo, a još teže održati da traje. „Mi smo u tome uspjeli i nastavićemo da idemo tim putem“, zaključio je on.
Dvadeseto izdanje Međunarodne biciklističke trke Beograd – Banja Luka, kao i pune dvije decenije njenog postojanja, nisu obilježili samo sportski rezultati. Ovu trku karakteriše i veliki broj nacija koje su u njoj učestvovale, čime je potvrđen njen snažan međunarodni karakter i značaj.
Tokom dvadeset godina postojanja, trka Beograd – Banja Luka ruši granice između Srbije i Republike Srpske, povezuje ljude i institucije i potvrđuje da sport ima snagu da spaja, gradi prijateljstva i otvara nove puteve saradnje.

