Organizatori premijere filma u Srbiji su Kinoteka Republike Srpske i Matična biblioteka Istočno Sarajevo, u saradnji sa Jugoslovenskom kinotekom i uz podršku Predstavništva Republike Srpske u Srbiji.
Film je snimljen po motivima knjige „Ratni dnevnik – Pale 1993-1995“ farmaceuta Jeni Ligtenberg, koja je iz Holandije došla na Pale u namjeri da donese humanitarnu pomoć, ali je u ratnoj bolnici Koran ostala tri godine, nesebično pomažući ranjenicima, pacijentima i svima kojima je to bilo potrebno. Ona je u svojoj borbi da dokaže da su i Srbi žrtve rata, u ratnoj bolnici Koran radila bez plate i penziju, stečenu u Holandiji, trošila na ranjenike i djecu poginulih boraca kupujući im garderobu i sve što im je trebalo. U sred rata i sankcija nabavljala je skupe lijekove iz Holandije, koje je kupovala tako što se zaduživala i otplaćivala ih od svoje penzije.
„Film izvanredno prati dnevnik jer je ova ekipa uspjela čak i da posjeti Jeni, da uhvati žive kadrove i da je zabilježi u trenutku u kom je sada“ rekla je LJiljana Knežević iz Matične biblioteke Istočno Sarajevo. Ona je istakla da se Jeni sprijateljila sa srpskim narodom i bila nesebična podrška bolnici jer je obezbjeđivala lijekove i nastojala da se jedna pozitivna slika proširi dalje.
„Nama je prvenstveno bio plan da zabilježimo ono što se zove kultura sjećanja i jedan veliki učinak jedne obične žene“ kazao je Snježan Lalović, direktor Kinoteke Republike Srpske, i istakao da se nada da će neka ulica u Palama da dobije ime po Jeni Ligtenberg.
Reditelj filma Slobodan Simojlović smatra da je zbog svega što je Jeni Ligtenberg uradila za srpski narod u proteklom ratu u BiH film o njoj samo mali pokušaj da joj se odužimo.