Gradonačelnik Trebinja Ćurić je rekao da se otvaranjem „Hercegovačke kuće“ na simboličan način povezuju Republika Srpska i Srbija, te da će od danas građani srpske prijestonice imati mogućnost da u njoj kupe ono najbolje što dolazi iz Hercegovine, autohtono, organsko i prirodno.
On je naveo da samo u Beogradu živi 10.000 Trebinjaca, a znatno veći broj Hercegovaca koji su se ovdje decenijama obrazovali, stvarali porodice, postajali uspješni ljudi na odgovornim funkcijama, a koji nikada nisu zaboravili svoj rodni kraj i krševitu Hercegovinu odakle su im korijeni.
Ćurić je posebno zahvalio predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću što je svesredno podržao projekat „Hercegovačka kuća“ i lično se uključio u obezbjeđivanje neophodnih uslova za otvaranje objekta u Beogradu, kao i gradonačelniku Aleksandru Šapiću i Udruženju Trebinjaca „Jovan Dučić“.
Gradonačelnik Beograda Šapić je rekao da ceremonije poput ove današnje možda izgledaju kao male stvari, a suštinski su velike i duboke što se tiče srpskog naroda.
„Dok sam ja na čelu Beograda, ovaj grad će biti otvoren i na usluzi našeg naroda bez obzira gde žive. Beograd nije samo glavni grad Srbije nego glavni grad svih Srba u regionu“, istakao je Šapić.
Šapić je rekao da primjer „Hercegovačke kuće“ daje ideju da se svuda u svijetu otvori „srpska kuća“ sa autentičnim proizvodima sa ovog podneblja.
Direktor Agrarnog fonda Trebinje Veselin Dutina ukazao je da je „Hercegovačka kuća“koja je otvorena u Beogradu četvrta u nizu i prva u Srbiji.
Dutina je ukazao da su iza projekta „Hercegovačke kuće“ u Beogradu stali rukovodstvo Srbije i Grada Beograda i da je namjera da se ovaj projekat širi.
Dutina je istakao da ovo nije samo prodajni objekat nego i učvršćivanje veza matice Srbije i Republike Srpske, te izrazio nadu da će ova saradnja biti još bolja i veća.
Predstavništvo Republike Srpske u Srbiji je od samog početka pružilo podršku Gradu Trebinju i Agrarnom fondu Grada Trebinja u namjeri da otvori Hercegovačku kuću u Beogradu.